O Udruzi ADHD I JA

ADHD I JA je Udruga za pomoć djeci s posebnim potrebama osnovana krajem 2007. godine. Osnivači Udruge su predsjednica Sandra Geri, potpredsjednica Suzana Jauk i tajnica Ksenija Pekera.

• Predsjednica Udruge Sandra Geri rođena je 10.08.1973. u Zagrebu. Živjela je u Ivanić Gradu do 1995. a od tada u Dugom Selu. Udana je i majka troje djece, ekonomist, radi u struci. Majka djeteta koje ima određene poteškoće te je zbog njega došla i sama inicijativa o osnivanju takove Udruge. Upoznata s problemima školovanja, putovanja do stručnog tima, nerazumijevanja obitelji i okoline za probleme tog djeteta, želi pomoći drugim roditeljima da ne prolaze kroz trnovit put do pomoći svom djetetu. Iz vlastitog iskustva ona zna da pomoći ima ako stvarno želimo pomoći tom djetetu.
  • Potpredsjednica
  • Tajnica

Glavni zadatak Udruge je oformiti stručni tim sastavljen od stručnjaka logopeda, psihologa, psihijatara i defektologa koji bi radili terapije s djecom, koja redovito polaze predškolski, osnovnoškolski i srednjoškolski redoviti program. U radu s djecom rješavale bi se različite poteškoće kao što su:

• ADHD- deficit pažnje/ hiperaktivni poremećaj
  • Disleksija (dislalija)- poteškoće s čitanjem
  • Disgrafija – poteškoće s pisanjem
  • Poremećaj ponašanja
  • Individualni pristup učenju
  • Pomoć djeci čiji su roditelji rastavljeni
  • Pomoć djeci koja su ostala bez jedno ili oba roditelja
  • Pomoć djeci koja su zlostavljana (od druge djece i od odraslih)
  • Instrukcije – pomoć u učenju

Rad Udruge obuhvatio bi svu djecu s područja Dugog Sela, općina Rugvica i Božjakovina. Vrata Udruge “ADHD I JA” otvorena su za svakoga tko smatra da ima neki problem u čijem rješavanju Udruga može pomoći. S obzirom da su djeca predškolske i školske dobi oslobođena svih zdravstvenih troškova, sve usluge su besplatne.

Pismenu potporu našem radu dali su Osnovna škola Dugo Selo, OŠ Rugvica, OŠ Božjakovina, Srednja škola Dugo Selo, Dječji vrtić Dugo Selo, Gradsko društvo Crvenog križa, socijalne službe, Karate klub, Koordinacijski odbor za akciju Grad prijatelj djece.

Main navigation